Get Adobe Flash player

postheadericon Першочергові дії при наданні першої допомоги хворим і постраждалим

Після забезпеченні особистої безпеки рятувальника та потерпілого, в першу чергу допомогу надають тим, хто перебуває в несвідомому або важкому стані (шок), задихається, у кого відсутнє нормальне (адекватне) дихання, зупинка роботи серця, наявність великої зовнішньої кровотечі, проникаючого поранення грудної клітки або живота.

Зроби первинне обстеження постраждалого, тобто визнач наявність свідомості, стан зіниць та їх реакцію на світло, наявність пульсу та самостійного адекватного дихання.

Забезпеч прохідність верхніх дихальних шляхів, шляхом запрокидування голови, висунунення вперед і вверх нижньої щелепи, відкриття рота та проведення ревізії ротової порожнини, видаляючи чужорідні тіла, уламки зубів, блювотні маси і тому подібне.

Віднови серцеву діяльність та дихання шляхом застосування непрямого масажу серця та штучного дихання у співвідношенні (30 : 2), незалежно від кількості рятувальників.

Зупини зовнішню профузну (велику) кровотечу шляхом накладання джгута, закрутки або давлючої пов’язки.

При проникаючому пораненні наклади герметизуючу пов'язку на грудну клітину .

Тільки після зупинки зовнішньої кровотечі, відновлення або спроби відновлення самостійного дихання і серцебиття шляхом проведення 5-ти циклів непрямого масажу серця та штучного дихання у співвідношенні (30 : 2), роби наступне:

Викликай (самостійно або за допомогою оточуючих) «швидку допомогу». Наклади асептичну (чисту) пов'язку на рани.

Забезпеч нерухомість частин тіла в місцях перелому.

Приклади холод до ужкодженого місця (забиття, перелому, поранення).

Поклади в зручне положення, захисти від переохолодження, дай тепле підсолене або солодке питво (не поїти і не годувати при відсутності свідомості і при травмі живота).


Першочергові дії при наданні першої допомоги хворим і постраждалим Першочергові дії при наданні першої допомоги хворим і постраждалим
Перша допомога у разі поранення ПЕРША ДОПОМОГА У РАЗІ ПОРАНЕННЯ